Czy suszarka do butów narciarskich ShoeDryer nie spali mi buta?

Każda suszarka ShoeDryer została wyposażona w termostat dzięki któremu mają Państwo pewność, że temperatura w bucie nie przekroczy 50° C +/- 5° C. Taka temperatura nie jest w stanie uszkodzić buta narciarskiego/ snowboardowego.
 

Czy elementy grzejne grzałek ShoeDryer nie zniszczą termo-wkładki w bucie?

Obecnie produkowane termo-wkładki  układają się do kształtu stopy pod wpływem temperatury oraz ciężaru użytkującej osoby. ( Proszę zauważyć, że termo-wkładka dopasowuje się idealnie do kształtu stopy dopiero po jakimś czasie użytkowania buta ). Przenośna suszarka ShoeDryer waży 0,8 kg- taki ciężar nie ma znaczącego wpływu na kształt uformowanej już termo-wkładki. Dzięki użytkowaniu suszarki ShoeDryer termo-wkładka dopasowuje się szybciej do kształtu stopy, ponieważ wkładamy stopę do nagrzanego już buta. Proszę zauważyć, że żaden producent butów narciarskich/snowboardowych nie zabrania stosowania grzałek i suszarek.
  

Czy wersja samochodowa grzałki do butów narciarskich ShoeDryer nie wyładuje mi akumulatora podczas suszenia/podgrzewania?

Pobór prądu samochodowej wersji grzałki ShoeDryer wynosi 40W czyli mniej niż pobór żarówki samochodowej ( dla przykładu żarówka samochodowa H4 pobiera 60 W ). Dodatkowo wbudowany termostat powoduje, że po osiągnięciu oczekiwanej temperatury suszarka nie pobiera prądu ( aż do momentu spadku temperatury wtedy suszarka znów zaczyna grzać ) Zaleca się używanie suszarek ShoeDryer podczas włączonego silnika w samochodzie.
 

Czy suszarka ShoeDryer nie porazi mnie prądem tzn. czy jest bezpieczna?

Suszarki ShoeDryer zostały przebadane w Instytucie Elektrotechniki IEL Wrocław zgodnie z normą PN-EN 60335-1 uzyskując wynik pozytywny. Suszarki ShoeDryer spełniają wymagania normy PN-EN 60335-1 pod względem bezpieczeństwa użytkowania elektrycznego sprzętu do użytku domowego i podobnego. Każda suszarka ShoeDryer przed wypuszczeniem do sprzedaży poddawana jest testom pod względem bezpieczeństwa elektrycznego oraz termicznego.
 

Czy suszarka ShoeDryer suszy cały but czy tylko goleń jak pozostałe grzałki/suszarki dostępne na rynku?

Elementy grzejne grzałko suszarki ShoeDryer zostały tak wyprofilowane aby suszyły/podgrzewały cały but. Są to jedyne grzałki na rynku posiadające taki kszałt i suszące/podgrzewające jednocześnie palcę, stopę jak i goleń buta.
 

Czy grzałka ShoeDryer pasuje do butów dla dzieci?

Grzałki do butów ShoeDryer zostały tak zaprojektowane aby pasowały do butów o rozmiarze 24 – w górę. Na zamównienie indywidualne możemy wykonujemy suszarki do butów o mniejszym rozmiarze.

Jak długo trwa proces suszenia butów?

W zależności od zawilgocenia obuwia od 1 do 5 godzin

Czy gabaryty suszarek ShoeDryer nie przeszkadzają w użytkowaniu przenośnym?

Gabaryty suszarek ShoeDryer nie przeszkadzają w użytkowaniu przenośnym. Po włożeniu suszarki do butów narciarskich/snowboardowych wystaje z nich tylko panel z tworzywa. Buty z suszarką ShoeDryer mieszczą się do torby na buty narciarskie/ snowboardowe.( zapraszamy do działu galeria ) Użytkując przenośną suszarkę ShoeDryer model Sb-01 w samochodzie obuwie narciarskie/snowboardowe nie przemieszcza się w bagażniku. Po wyjęciu suszarki z butów mogą Państwo cieszyć się komfortem ubierając ciepłe buty. W przeciwieństwie do suszarek z nadmuchem grzałki ShoeDryer nie wydają żadnego dzwięku podczas pracy dlatego z powodzeniem mogą być używane w nocy np. w pomieszczeniu gdzie śpimy.